single

Kto może mieć numer zastrzeżony

Znasz to uczucie, gdy kilka razy dziennie dzwoni do Ciebie numer zastrzeżony, a Ty nie wiesz czy obierać? A co jeśli to telemarketer, który chce naciągnąć Cię na kolejny abonament telefoniczny lub inną inwestycje bez przyszłości. Samo wyświetlenie się informacji "numer prywatny" na ekranie Twojego telefonu już jest niepokojące. Dlaczego dana osoba nie chce podawać swojego numeru? Kto może mieć numer zastrzeżony? 

Każdy z nas 

Tak naprawdę każdy z nas może zastrzec swój numer w kilka sekund. Nowoczesne smartphone umożliwiają to w kilka sekund. Wystarczy wejść w ustawienia telefonu i zapisać taką opcję. Dlatego, gdy widzimy numer prywatny, nie musi to być jedynie oszust czy sprzedawca, może to być także osoba nam bliska, która nie chce aby jej numer się wyświetlał. 

Oszuści telefoniczni 

Zastrzeżony numer to idealne rozwiązanie dla oszustów telefonicznych. Dużo trudniej jest wtedy ich namierzyć. Często ofiarami oszustw telefonicznych np. na wnuczka czy policjanta padają osoby starsze. Dobrymi ofiarami są także osoby, które nie znają się na technologii. 

Żartownisie i prześladowcy 

Wiele osób bawi to, że może drugą osobę zdenerwować lub zrobić jej przykry żart. Często dzieci bawią się w taki zabawy. Prywatny numer może oznaczać także takie osoby. 

Call Center 

Nie wiemy już, który scenariusz jest najgorszy. Wiemy jednak jak trudno jest odmówić miłej pani, która dzwoni do nas z numeru prywatnego. Takie osoby często mają za zadanie nas przekonać do jakiegoś produktu lub usługi. Są bardzo przyjacielskie, używają stwierdzeń typu "oferta przygotowana specjalnie dla Pani", "chcemy Pani podziękować, że jest naszym stałym klientem". 

Co zrobić gdy dzwoni do nas numer prywatny  

Gdy widzimy na naszym wyświetlaczu informację, że dzwoni do nas osoba z numeru prywatnego, nie ma się czym przejmować. Możemy nie odbierać lub usunąć połączenie. Możemy także zablokować danej osobie możliwość kontaktu z nami. Wystarczy, że wejdziemy w ustawienia telefonu i dodamy ten numer do czarnej listy.