single

Katarzyna Lubnauer "NOWOCZESNA"

Przewodnicząca partii Nowoczesna. Katarzyna Lubnauer zrezygnowała z funkcji przewodniczącej. Stanowisko to przejęła dwa lata temu po odejściu Ryszarda Petru. Zmiana na stanowisku przyszła w momencie, gdy sondaże partii powędrowały drastycznie w dół. Nowa przewodnicząca musiała mierzyć się  nie tylko z kiepskimi sondażami, ale również atakami ze strony byłych członków partii.

https://pinbook.pl/wiadomosci/katarzyna-lubnauer-zrezygnowala-z-funkcji-przewodniczacej-nowoczesnej

Katarzyna Lubnauer twierdzi, że podjęła decyzję już w połowie pażdziernika jednak ogłosiła ją dopiero 24 listopada. Przyznała, że odchodząc, nie ma poczucia sukcesu. Jednocześnie wzięła na siebie odpowiedzialność za słaby wynik w wyborach parlamentarnych i wyborach do europarlamentu. 

Ryszard Petru nie chciał komentować jej decyzji, dodał za to uszczypliwie, że w momencie jego odejścia partia miała 9% poparcia.  Nowym przewodniczącym partii został pan Adam Szpałka, który pokonał Krzysztofa Mieszkowskiego. Nowy przewodniczący ma 35 lat, ukończył Uniwersytet im. Adama Mickiewicza na kierunkach politologii i wschodoznawstwa.