single

Jak zweryfikować nieznany numer telefonu?

Coraz więcej osób decyduje się nie odbierać telefonu, gdy na wyświetlaczu pojawia się nieznany numer. Nie można się temu jednak dziwić, gdyż liczba niechcianych połączeń z natrętnymi rozmówcami zdecydowanie wzrosła. Oczywiście, każdy stara się dbać o to, by nie udostępniać swojego numeru niewłaściwym podmiotom. Czasem jednak nie można uniknąć tego typu połączeń.

A wszelkiej maści oszuści czekają tylko na okazję, wymyślając coraz to nowsze sposoby na wyłudzenie od nas pieniędzy. W ostatnim czasie, mnóstwo osób oddzwaniających na nieznany numer telefonu, zmuszonych było do zapłacenia bardzo wysokich rachunków za takie połączenie. Naturalnym jest zatem to, iż ostrożnie podchodzimy do takich telefonów i chcemy wiedzieć kto do nas dzwoni.

Jeszcze nie tak dawno temu, nieznany numer można było sprawdzić zarówno w książkach telefonicznych, jak i dzwoniąc pod numer 913. Obecnie jednak, ze względu na ustawę o ochronie danych osobowych, zweryfikowanie takiego numeru jest już znacznie trudniejsze.

Pomoc z Internetu

Wiele osób w pierwszym odruchu wpisuje nieznany numer telefonu w wyszukiwarkę internetową. Na darmowych serwisach internetowych można znaleźć informację dotyczącą tego czy ktoś miał już do czynienia z konkretnym rozmówcą. Na takiej stronie możemy też zamieścić informacje o tym, że odebraliśmy konkretne połączenie, kto dzwonił i czego dotyczyła rozmowa, zwłaszcza w przypadku, gdy była ona uciążliwa lub szkodliwa.

Jak wyszukać numer telefonu

Można zatem ostrzec inne osoby przed poszczególnymi rozmówcami. Korzystanie z takich serwisów jest banalnie proste, ale trzeba też zaznaczyć, że informacje zgromadzone pod niektórymi numerami mogą być wręcz sprzeczne. Dlatego nie jest to system idealny.

Pewniejszą metodą może okazać się skorzystanie z serwisu, na którym gromadzone są numery telefonów z różnych państw. Wystarczy mieć w tym przypadku konto Google albo Microsoft, by zalogować się na stronie i sprawdzić na niej konkretny numer telefonu. Znajdują się na niej wszystkie numery, które zostały dodane do serwisu. W niemalże taki sam sposób działa Sync.me, coraz popularniejsza aplikacja na smartfony. Musimy jedynie pamiętać, iż korzystając z aplikacji udostępniamy naszą listę kontaktów, w związku z czym warto mieć dodatkowe konto Google.

Czy można tego uniknąć?

Jeśli jakiś numer wydzwania do nas notorycznie, a rozmówca próbuje nam sprzedać jakiś produkt, możemy oznaczyć go jako kontakty zablokowane. Ogólnie jednak nie jest łatwo uchronić się przed takimi telefonami. Na co dzień musimy podawać nasz numer telefonu w wielu formularzach i niestety nie jesteśmy pewni, w czyje ręce on trafi. Możemy jedynie dokładnie czytać regulaminy i ograniczać sytuacje, w których musimy podać nasz numer by zarejestrować się na stronie.

Dowiedz się jak sprawdzić kto dzwonił ze stacjonarnego