single

Dlaczego nie odbieramy nieznanych numerów telefonów?

Wiele z nas przestało odbierać nieznane połączenia telefoniczne. W tym artykule zastanowimy się dlaczego nie odbieramy nieznanych połączeń telefonicznych i kto może się na nimi kryć? 

Dlaczego nie obieramy nieznanych numerów? 

Naszym zadniem spowodowane jest to dużą ilością przykrych doświadczań związanych z obieraniem takich telefonów. Często są to sprzedawcy, którzy nie znają niestety słowa nie i namawiają nas na zakup różnych przedmiotów. Nie chowają się już oni za numerami zastrzeżonymi. Operatorzy komórkowi, czy banki dzwonią do nas z normalnych numerów, które wyglądają na zwykłą osobę. Dlatego większość z nas tych numerów nie obiera. Wiadomo, że jeśli ktoś nam znany chce się z nami skontaktować to mamy zapisany jego numer telefonu, a nawet jeśli nie obierzemy to może napisać nam SMS, czy skontaktować się w inny sposób. Wiele osób nie lubi po prostu rozmawiać przez telefon. W dobie Internetu większość rzeczy załatwiamy przez maila, czy inne komunikatory. Rozmowy przez telefon przechodzą już powoli do historii. 

Kto może dzwonić z nieznanego nam numeru? 

Za numerem, którego nie znamy może kryć się oczywiście nasz znajomy, czy kolega z pracy. Jeśli to telefon służbowy może to być także nasz klient. Może do nas dzwonić także żartowniś, który chce się trochę pośmiać naszym kosztem. W większości przypadków jest to niestety sprzedawca, który chce nas namówić na nowy abonament, czy pokaz garnków. Zdarzają się także bardzo zuchwali oszuści telefoniczni, którzy nie korzystają z numeru zastrzeżonego. Pamiętajmy więc aby nie podawać komu telefonicznie naszych danych oraz nie obiecywać pieniędzy. Takie sprawy załatwia się raczej twarzą w twarz. 

Kiedy odbierać połączenia z nieznanych numerów? 

Zdarzają się sytuacje, w których powinniśmy obierać połączenia z nieznanych numerów. Głównie wtedy gdy jesteśmy w pracy. Może się też zdarzyć, że wystawiliśmy w Internecie jakieś ogłoszenie i czekamy na odzew. Pamiętajmy wtedy, żeby przestawić się z trybu nie odbieram połączeń, na tryb obieram.