single

Czyj to numer telefonu? Jak sprawdzić kto do mnie dzwonił?

Zapewne dużo osób zadawało sobie postawione w tytule pytania. Często zdarza się tak, że dzwoni nieznany albo zastrzeżony numer. Wtedy pojawia się myśl czyj to numer telefonu i co z tym zrobić. Jakie kroki podjąć, by ewentualnie dało się ten numer sprawdzić, co zrobić, gdy nie wiemy czyj jest ten numer, z którego jest połączenie.

W przeszłości nie tak dalekiej sytuacja była bardzo prosta, ponieważ wszędzie można było dostać książkę telefoniczną, a tam spisane były wszystkie numery telefonów, razem z danymi konkretnej osoby. Dziś jednak jest ochrona danych osobowych i nie będzie dostępu do kontaktów z numerami i nazwiskami

Można niekiedy usłyszeć, że są specjalne aplikacje, dzięki którym będzie można sprawdzać kto dzwonił z danego numeru. owszem istnieją, jednak jest tutaj jeden istotny minus. Przy tych aplikacjach działa tak zwane call center i centrum osób, które przekazują informację. Czekanie na taką informację może więc być bardzo długie, a jednocześnie może się wiązać z kosztami. Oczywiście, aby dowiedzieć się kto dzwonił zawsze będzie można pod taki numer oddzwonić. Istnieje jednak kilka ciekawych aplikacji, które rzeczywiście przy sprawdzaniu numeru dobrze się sprawdzają i warto je wykorzystywać.

Aplikacje do rozpoznawania numerów

Obce numery

Numery, których nie ma w naszej książce telefonicznej najczęściej budzą pewne obawy, i trzeba powiedzieć, że słusznie. Na świecie jest wielu oszustów albo instytucji, które przez odebranie połączenia mogą naciągać nas na koszty. Obce numery wbrew pozorom mogą się okazać bardzo groźne i dobrze będzie sobie to uświadomić, a także ostrzegać przed nimi rodzinę czy znajomych. Obecnie oszuści i złodzieje są bardzo sprytni i wykorzystają różnorakie metody, by naciągnąć nas na koszty. Dlatego lepiej pod numery nieznane nie oddzwaniać i lepiej ich nie odbierać, tylko wcześniej sprawdzić taki numer np. na adconnect.pl/ktodzwonil

Jak na naszym telefonie pojawia się obcy numer to pewnie sporo osób zastanawia się kto dzwoni i czy taki numer odebrać. Jeszcze gorzej ma się sytuacja z numerami zza granicy. W tych czasach, gdy świat komputerów i telefonów jest wysoko rozwinięty lepiej będzie chuchać na zimne. Przede wszystkim jeśli numer wygląda nietypowo to powinno wzbudzić w nas podejrzenia co do tego numeru i jego pochodzenia. Numery z dużą ilością cyfr oraz z innym kierunkowym to zawsze numery niebezpieczne i warto wcześniej je sprawdzić.

Obecnie w sieci istnieją już metody, dzięki którym sprawdzenie numeru rzeczywiście będzie możliwe. Dostępne są specjalne strony internetowe, które gromadzą bazy danych o numerach i warto będzie je wykorzystywać. Funkcjonują na zasadzie wyszukiwarek, w które wpisuje się numer telefonu i następnie po chwili dostajemy informację czy w bazie danych numer ten się znajduje, a jeśli tak to jaki ma status, czy nie jest oceniany negatywnie. W ten sposób będzie można go ocenić i dowiedzieć się jak numer funkcjonuje czy można bez obaw odbierać takie połączenia. Dzięki tej wiedzy będzie można ewentualnie taki numer również zablokować, jeśli nie będzie chciało się otrzymywać z niego połączeń.